(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

KYMCO GRAN DINK (Nr 6254908)

KYMCO GRAN DINK

Marka i model:

Kymco GranDrink

Waga w kg (łączna):

180

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 81.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kraj Basków, Betoño

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kraj Basków, Getxo

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często cenne towary, które wydają się dość niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Trudne - niemniej jednak tylko na pozór. Należycie przymocowany motocykl na pewno przetrwa trasę bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na naczepie, niezbędne będą cztery taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą wyłącznie 2, gdyż posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach auta i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją również platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i często nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Należy zazwyczaj dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.