(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

kymco grand dink (Nr 4721760)

kymco grand  dink

Marka i model:

kymco grand dink

Waga w kg (łączna):

183.00

Budżet zlecenia [€]:

100

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 318.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Aragonia, Saragossa

26 sie 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

26 sie 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogie ładunki, które wydają się ogólnie ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - chociaż tylko pozornie. Właściwie zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma transport bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, potrzebne będą cztery pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są wyłącznie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu i między przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Istnieją także platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.