Kymco Grand Dink 125 (Nr 7673638)

Waga
Sztuk
Kymco Grand Dink 125
Długość
209 cm
155 kg
1
Łączna waga:
155 kg
Dystans
1090 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 27 wrz 2021 do 3 paź 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Huelva

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często drogie ładunki, które wydają się dosyć nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - chociaż jedynie na pozór. Właściwie przymocowany jednoślad na pewno przetrwa transport bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, niezbędne będą cztery taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą tylko 2, gdyż dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Ważne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niepewne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.