(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kymco K-XCT 125 (Nr 7643671)

Waga
Sztuk
Kymco K-XCT 125
Długość
220 cm
162 kg
1
Łączna waga:
162 kg
Dystans
994 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalucía, Sevilla

Od 28 cze 2021 do 29 cze 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 30 cze 2021 do 1 lip 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często wartościowe towary, które wyglądają na dosyć nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - chociaż tylko pozornie. Właściwie umocowany pojazd na pewno przetrwa drogę bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, konieczne są 4 taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą tylko 2, bowiem dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Ważne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.