Kymco Like 125 (Nr 7912113)

Kymco Like 125
Waga
Sztuk
Kymco Like 125
Długość
194 cm
110 kg
1
Łączna waga:
110 kg
Dystans
2505 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 1 lis 2021 do 12 lis 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Arona

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wydają się stosunkowo nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Ciężkie - jednakże jedynie złudnie. Bezbłędnie umocowany jednoślad na pewno przetrwa transport bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, niezbędne są 4 taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie 2, bowiem dysponują one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motoru. Najważniejsze jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu i między przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.