Kymco Movie XL (Nr 5497908)

Kymco Movie XL

Marka i model:

Kymco Movie XL

Waga w kg (łączna):

119.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 695.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Liguria, Savona

Od 3 mar 2020 do 6 mar 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Traunstein

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj cenne towary, które wyglądają na względnie niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - jednak tylko na pozór. Właściwie umocowany jednoślad w 100% przetrwa drogę bez jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie transportu na naczepie, niezbędne są cztery taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są raptem 2, bowiem dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Ważne jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu oraz między transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i często nie blokują całego miejsca w aucie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.