(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Kymco MXU 300 (Nr 8213350)

Waga
Sztuk
Kymco MXU 300
Długość
181 cm
216 kg
1
Łączna waga:
216 kg
Dystans
1105 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Szybkie zlecenie

To zlecenie realizuje:

ID firmy: 59796

Cena: 870 zł brutto

Nadanie: Termin elastyczny
Dostawa: Termin elastyczny

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Rieden Am Forggensee

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Majdów

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle drogocenne ładunki, które wydają się względnie nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Niełatwe - chociaż tylko złudnie. Prawidłowo zamocowany motocykl w 100% przetrwa przewóz bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, potrzebne będą cztery taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą tylko 2, gdyż mają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas drogi, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Występują ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.