(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kymco People (Nr 7653341)

Kymco People
Waga
Sztuk
Kymco People
Długość
185 cm
95 kg
1
Łączna waga:
95 kg
Dystans
1570 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Włochy, Toskania, Florencja

Od 10 maj 2021 do 31 maj 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Londres

Od 2 cze 2021 do 9 cze 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle cenne towary, które wydają się względnie niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Ciężkie - jednak tylko pozornie. Dobrze przymocowany pojazd w 100% przetrwa przewóz bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas transportu na naczepie, potrzebne będą cztery taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są raptem 2, ponieważ mają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Ważne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach wozu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.