(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kymco Superdink 125 (Nr 4839538)

Kymco Superdink 125

Marka i model:

Kymco Superdink 125

Waga w kg (łączna):

188.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 811.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Eivissa

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Estremadura, Cáceres

1 paź 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często wartościowe towary, które wyglądają na całkiem trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - jednakże tylko złudnie. Należycie zamocowany pojazd na pewno przetrzyma trasę bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas przewozu na naczepie, konieczne będą cztery liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie dwie, gdyż mają one szyny powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przetransportować jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.