(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Kymco Superdink 125 (Nr 5407638)

Kymco Superdink 125

Marka i model:

Kymco Superdink 125abs

Waga w kg (łączna):

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1040.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Tossa De Mar

Od 9 gru 2019 do 10 gru 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andalusia, Osuna

16 gru 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często cenne ładunki, które wydają się dosyć ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - chociaż jedynie pozornie. Poprawnie przymocowany motocykl w 100% przetrzyma przewóz bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, obowiązkowe są cztery liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie 2, ponieważ dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.