Kymco Venox 250 (Nr 6680375)

Kymco Venox 250

Marka i model:

Kymco Venox 250

Waga w kg (łączna):

210

Budżet zlecenia [€]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1968.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Coslada

Od 13 paź 2020 do 31 paź 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

Od 16 lis 2020 do 22 lis 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często wartościowe ładunki, które wyglądają na stosunkowo nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Niełatwe - jednak tylko złudnie. Odpowiednio przymocowany jednoślad na pewno przetrwa przewóz bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. W przypadku transportu na naczepie, konieczne będą cztery liny mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą jedynie 2, ponieważ dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują również platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny stale. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.