Kymco Venox 250 (Nr 7478751)

Kymco Venox 250
Waga
Sztuk
Kymco Venox 250
Długość
233 cm
190 kg
1
Łączna waga:
190 kg
Dystans
540 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 18 cze 2021 do 19 cze 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Od 21 cze 2021 do 22 cze 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wydają się na ogół trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - niemniej jednak jedynie na pozór. Odpowiednio umocowany pojazd w 100% przetrwa przewóz bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas transportu na przyczepie, niezbędne są cztery liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są raptem dwie, gdyż dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu i między transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dopytać o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.