(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

KYMCO XCITING 500 (Nr 5292686)

KYMCO XCITING 500

Marka i model:

KYMCO XCITING 500

Waga w kg (łączna):

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 674.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Castilleja De La Cuesta

17 lut 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Walencja, Walencja

25 lut 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle cenne ładunki, które wydają się stosunkowo trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - jednakże tylko pozornie. Należycie zamocowany jednoślad w 100% przetrzyma przewóz bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku transportu na naczepie, niezbędne są cztery taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie 2, ze względu na fakt, że mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach auta oraz między transportowanymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.