Kymko Xciting 400cc (Nr 6142598)

Kymko Xciting 400cc

Marka i model:

Kymko Xciting 400cc

Waga w kg (łączna):

120

Liczba sztuk:

1

Dystans: 978.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 20 cze 2020 do 27 cze 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Od 1 lip 2020 do 1 wrz 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wydają się względnie nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Trudne - wszakże jedynie na pozór. Właściwie zamocowany jednoślad w 100% przetrwa trasę bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, niezbędne będą cztery liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są ledwie dwie, ponieważ posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach auta i między przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niepewne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt stale. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy przewoźnik może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.