(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Labrador (Nr 5601591)

Waga w kg (łączna):

35

Dystans: 1149.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kraków

14 gru 2019

Adres i termin dostawy

Holandia, Limburgia, Venray

15 gru 2019


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli potrzebujemy zlecić przewóz zwierzęcia, dla przewoźników ważna będzie jego odmiana, waga i szczegółowy opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne przetrwać transport - nie powinno być w takim przypadku schorowane ani zranione. Jeśli postanowiliśmy przetransportować kota, psa lub zająca trzeba zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę i wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, w którym zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wczepić mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy przewozie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą mieć paszport wydany przez weterynarza. Spis lekarzy upoważnionych do wydawania paszportów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 zł.

Nie licząc paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są też takie informacje jak data i trasa przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Listę przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt jest możliwe znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak przewozić zwierzęta?

Zwierzęta można transportować samochodem, jeśli mamy należyty transporter. Przy przewozie zwierząt można stosować różnego rodzaju kontenerów, torb czy mat ochronnych. Przy wyborze transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak również komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas podróży.