Labrador (Nr 5979292)

Labrador

Waga w kg (łączna):

16

Budżet zlecenia [€]:

100

Dystans: 1405.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

1 cze 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Las Palmas De Gran Canaria

2 cze 2020


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy potrzebujemy zamówić transport zwierzęcia, dla przewoźników ważna będzie jego rasa, waga i szczegółowy opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie powinno być zatem schorowane ani ranne. Jeśli planujemy przetransportować kota, psa lub królika trzeba zadbać o szczepienie na wściekliznę i wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upłynięciu trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych sytuacjach, szczepienie zyskuje ważność w ten sam dzień, gdy zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty konieczne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą posiadać paszport wystawiony przez weterynarza. Listę lekarzy upoważnionych do wydawania dokumentów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 zł.

Obok paszportu wymagane są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Potrzebne są też takie dane jak data i trasa przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Listę firm przewozowych upoważnionych do transportu zwierząt jest możliwe zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzęta można przewozić autem, jeżeli mamy należyty przenośnik. Przy przewozie zwierza warto stosować różnego rodzaju klatek, szelek czy mat ochronnych. W szukaniu transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak również wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.