Labrador (Nr 6087666)

Waga w kg (łączna):

40

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Meksyk, Kalifornia Dolna, Tijuana

3 lip 2020

Adres i termin dostawy

Stany Zjednoczone, Puerto Rico, San Juan

4 lip 2020


Transport zwierząt

Transport zwierząt

Gdy potrzebujemy zamówić przewóz zwierzęcia, dla firm transportowych istotna będzie jego odmiana, waga oraz dokładny opis zwierzaka. Transportowane zwierzę powinno być zdolne do transportu - nie może być w takim razie chore ani okaleczone. W przypadku, gdy planujemy przetransportować psa, kota lub fretkę trzeba zatroszczyć się o szczepienie przeciw wściekliźnie i wszczepienie mikroczipu służącego do identyfikacji.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest ważne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie staje się ważne w ten sam dzień, w którym zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty konieczne przy przewozie zwierząt

Psy, koty i fretki powinny posiadać paszport wydany przez lekarza weterynarii. Listę lekarzy upoważnionych do wydawania dokumentów można wyszukać na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie paszportu to 51 złotych.

Obok paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, informujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie dane jak trasa i data przejazdu i prognozowany czas transportu. Listę przewoźników uprawnionych do przewozu zwierząt jest możliwe znaleźć w serwisie www Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można transportować autem, kiedy mamy należyty transporter. Do transportu zwierząt można stosować różnego rodzaju kontenerów, torb i mat ochronnych. W szukaniu przenośnika dla zwierząt decydująca powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.