(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Lada (Nr 4855838)

Lada

Marka i model:

Lada

Waga w kg (łączna):

1500

Budżet zlecenia [€]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 5606.00 km

Adres i termin nadania

Kazachstan, Obwód Wschodniokazachstański, Семей

Od 31 sie 2019 do 31 paź 2019

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hamburg, Hamburg

Od 31 sie 2019 do 24 lis 2019


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się niekiedy, jeżeli nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia wozu

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Należy pamiętać także, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport u przewoźnika na terenie UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru wozu.