(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-04-27 13:56

Lada 4x4

(Nr 2638164)
Lada 4x4

Marka i model:

Lada 4x4

Waga w kg (łączna):

1400.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu auta pojawia się najczęściej, jeśli kupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia samochodu

    Do przewiezienia wozu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Wypada nie zapominać również, że faktyczna masa przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Aby niezależnie przewozić pojazd osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Santa Eulalia del Río, 07816, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hamburg, 20095, Niemcy

Termin elastyczny