(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2018-04-30 22:57

Ladewagen (Nr 2648712)

Marka i model:

Mebgele law 400

Długość [m]:

10

Szerokość [m]:

2.5

Wysokość [m]:

3

Waga w kg (łączna):

5000.00

Budżet zlecenia [€]:

5000

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: km

Transport maszyn rolniczych

    Przewóz maszyn rolniczych niejednokrotnie bywa przewozem o wielkich gabarytach. Do maszyn rolniczych klasyfikujemy kombajny, przyczepy rolnicze, siewniki, rozsiewacze nawozów, zgrabiarki jak i wiele innych. Duże pojazdy rolnicze bywają urządzeniami nienormatywnymi. Maszyny te nie mają prawa swobodnie jeździć po drogach, jako że ich wielkość przerasta dopuszczalne gabaryty przewidziane przez przepisy w kraju jak i w Unii Europejskiej. Problem powodować może dodatkowo napór osi urządzeń uprawnych, jaki przerasta zasady dozwolone dla większej części dróg.

Jak przewozi się pojazdy rolnicze?

    Do transportu maszyn i pojazdów uprawnych z reguły korzysta się z przyczepy typu semi lub tele. Przewoźnicy oferujący transport urządzeń uprawnych mają prawidłowo dopasowanymi lawetami, jakie umożliwiają przetransportować ciągniki rolnicze ważące do kilku ton, jak na przykład kombajny. Przewoźnik podejmujący się transportu pojazdu rolniczego powinien specjalizować się w transporcie nienormatywnym, a dodatkowo mieć przepisowe uprawnienia, sprzęt specjalistyczny i doświadczenie. W przypadku, jeśli maszyna przerasta możliwe reguły gabarytami lub ciężarem, potrzebne jest otrzymanie odpowiedniego zezwolenia, a jeszcze potrzebny będzie udział pilota przy przewozie.

Koszt przewozu urządzeń rolniczych

    Koszt przewozu urządzenia uprawnego jest uzależniona od gabarytów, ciężaru i sprawności maszyny. Na wycenę przewozu wpływa także długość między miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Znaczącym elementem może być również termin transportu.

Adres i termin nadania

Erolzheim, 88453, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Bayreuth, Niemcy

Termin elastyczny