(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Pojazdy inne, Rolnicze maszyny Dodano: 2017-10-29 16:25

ładowarka

(Nr 2121975)
ładowarka

Marka i model:

ładowarkA

Długość [m]:

5

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

2.60

Waga w kg (łączna):

5000.00

Budżet zlecenia [zł]:

700

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 452.00 km

Transport maszyn rolniczych

    Przewóz maszyn uprawnych często jest przewozem o dużych rozmiarach. Do pojazdów rolniczych zaliczamy kombajny, przyczepy rolnicze, młocarnie, rozsiewacze nawozów, zgrabiarki jak i wiele innych. Olbrzymie maszyny uprawne bywają pojazdami nienormatywnymi. Pojazdy te nie są uprawnione samodzielnie poruszać się po polskich trasach, dlatego że ich wielkość przekracza dozwolone gabaryty przewidziane przez kodeks drogowy w kraju jak także w Europie. Komplikację przedstawiać może jeszcze napór osi pojazdów uprawnych, który przewyższa normy dozwolone dla większości szos.

Jak transportuje się pojazdy rolnicze?

    Do transportu urządzeń i pojazdów rolniczych niejednokrotnie korzysta się z przyczepy rodzaju semi oraz tele. Przewoźnicy oferujący transport urządzeń uprawnych mają odpowiednio dopasowanymi lawetami, które mogą być w stanie przetransportować maszyny rolnicze, których waga jest do kilku ton, jak przykładowo młocarnie. Przewoźnik podejmujący się przewozu pojazdu rolniczego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a także mieć przepisowe uprawnienia, sprzęt branżowy i praktykę. W przypadku, jeżeli pojazd przekracza dozwolone normy rozmiarem lub ciężarem, potrzebne będzie dostanie odpowiedniego zezwolenia, a również potrzebny będzie udział pilota przy przewozie.

Koszt przewozu urządzeń rolniczych

    Cena transportu pojazdu rolniczego jest związana od wielkości, ciężaru i sprawności maszyny. Na wycenę transportu wpływa również długość pomiędzy miejscem załadunku a miejscem rozładunku. Znaczącym czynnikiem może być również termin transportu.

Adres i termin nadania

Piła, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Skarżysko-Kamienna, 26-110, Polska

Termin elastyczny