(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Ładunki, Niepełna ciężarówka Dodano: 2018-02-26 09:57

ładowarka (Nr 2415808)

ładowarka

Długość [m]:

4

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

2.5

Waga w kg (łączna):

3000.00

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Nie

Czy ładunek jest zapakowany?:

Nie

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 414.00 km

Transport niepełną ciężarówką

Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to wykorzystanie części płaszczyzny ładunkowej samochodu ciężarowego. Jeśli mamy do przetransportowania nieduży towar, który nie wymaga użycia pełnego samochodu ciężarowego lub który nie potrzebuje zagospodarowania całej przestrzeni, wtedy wybranie takiego typu kategorii jak: niepełna ciężarówka jest pasujące. 


Do ciężarówek stosowanych w transporcie LTL kwalifikuje się samochody, których waga przekracza 3,5 t. i inne samochody spełniające kryteria ustawowe. Do przewozu LTL wykorzystuje się pokaźne kontenery meblowe, ciężarówki BDF, ciężarówki skrzyniowe , jak także ciężarówki tzw. kontenery, ciężarówki typu: firanka i furgon. Gatunek samochodu ciężarowego powinien być dostosowany do przewiezienia naszych pakunków, które zadeklarowaliśmy w wybranej przez nas kategorii.

W wycenie przewozu ładunku w ramach LTL, istotne są jego parametry – ciężar i rozmiar. Powinno się również dodać informację o tym, czy przedmioty znajdują się na paletach i czy zostały spakowane. Jeśli tak, wypada opisać paczkę. Kluczowa jest także informacja w kwestii usługi – czy wlicza się w nią tylko transport, czy przykładowo załadunek oraz rozładunek. Ważnym elementem może być także czas wykonania transportu.

Ładunki przewożone w tematyce LTL to zwykle palety, narzędzia, meble, a czasem zdarzają się części elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeżeli transport niepełnym samochodem ciężarowym nie wystarczy aby przewieźć nasz ładunek, warto skorzystać z alternatywy – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), inaczej zwanego przewozem całonaczepowym.

Adres i termin nadania

Rawicz, 63-900, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Morąg, 14-300, Polska

Termin elastyczny