(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

ładunek 2 częściach, każda po 650 cm, łącznie 3 t (Nr 7614298)

ładunek 2 częściach, każda po 650 cm, łącznie 3 t
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
ładunek 2 częściach, każda po 650 cm, łącznie 3 t
1300 x 225 x 250 cm
3000 kg
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Czy ładunek jest na paletach?
Nie
Czy przesyłka jest opakowana?
Tak
Łączna waga:
3000 kg
Dystans
1714 km
Pomoc w załadunku i rozładunku:
Niewymagana
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Hampshire, Romsey

Od 26 kwi 2021 do 28 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdynia

Od 28 kwi 2021 do 4 maj 2021


Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to użycie części przestrzeni ładunkowej samochodu ciężarowego. Gdy dysponujemy do przetransportowania niewielki towar, który nie wymaga zajęcia pełnej ciężarówki lub który nie potrzebuje użycia dużej powierzchni, wówczas wzięcie takiego wariantu kategorii jak: niepełny samochód ciężarowy jest stosowne. 


Do ciężarówek stosowanych w przewozie LTL zalicza się auta, których waga jest większy niż 3,5 t. oraz pozostałe maszyny spełniające warunki ustanowione przez nasz kraj. Do przewozu LTL wykorzystuje się pokaźne pojemniki meblowe, ciężarówki BDF, ciężarówki skrzyniowe oraz samochody ciężarowe - kontenery, ciężarówki w wersji: firanka oraz furgon. Wariant samochodu ciężarowego wypadałoby aby był przystosowany do przetransportowania naszych pakunków, które zadeklarowaliśmy w wytypowanej przez nas kategorii.

W kalkulacjach ceny przewozu ładunku w obrębie LTL, istotne są tego ładunku parametry – ciężar i gabaryty. Wypada także dodać informację o tym, czy rzeczy do zabrania znajdują się na paletach i czy zostały spakowane. Jeżeli tak, powinno się opisać opakowanie. Ważna bywa także informacja w tematyce usługi – czy wlicza się w nią wyłącznie transport, czy także załadunek oraz rozładunek. Istotny jest także termin wykonania transportu.

Ładunki transportowane w tematyce LTL to zazwyczaj paczki z odzieżą, paczki, maszyny, a czasem zdarzają się elementy elektrowni wiatrowej.

W przypadku, kiedy przewóz niepełną ciężarówką nie wystarczy , żeby przetransportować nasz ładunek, warto skorzystać z alternatywy – z przewozu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy nazywanego transportem całonaczepowym.