(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Laguna II (Nr 5262510)

Laguna II

Marka i model:

Renault laguna II

Waga w kg (łączna):

1500

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1963.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Taunton

Od 15 lis 2019 do 30 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Siedlce

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się nierzadko, jak kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła wozu należy przypiąć 4 pasami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie transportu. Powinno się nie zapominać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie transportowej na terenie UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.