(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Lampy (Nr 5455630)

Długość [m]:

7

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

2.75

Waga w kg (łączna):

500

Typ usługi:

Tylko transport

Opakowanie ładunku:

Dlugie lampy

Budżet zlecenia [zł]:

850

Dystans: 438.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Mazowieckie, Janki

Od 15 lis 2019 do 17 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Wałbrzych

Od 15 lis 2019 do 17 lis 2019


Transport szkła, elementów kruchych i łamliwych

Przy przewożeniu elementów szklanych, kruchych lub niewytrzymałych przydałoby się zawczasu rozważyć możliwość ochronienia przesyłki – w takiej kwestii nie wystarczy typowy karton. Pustą przestrzeń paczki trzeba wypełnić plastycznymi częściami osłaniającymi. Delikatną rzecz dobrze jest owinąć w folię stretch – zwłaszcza uwagę należy poświęcić rzeczom ze szkła oraz dodatkowo należy zapełnić wolne przestrzenie w kartonie, żeby się one nie przemieszczały. Folię oklejamy taśmą klejącą, najczęściej taśmą budowlaną. Nie licząc osłonięcia szkła folią, istotne jest również otoczenie przedmiotu tekturą lub włożenie go do kartonowego pudła.

Jeżeli transportujemy duże ze szkła przedmioty przykładowo lustra, to wypadałoby ochronić je zarówno przed pęknięciem jak i przed porysowaniem. Łatwo tłukący się przedmiot owijamy dokładnie folią bąbelkową, zaklejamy taśmą budowlaną, układamy w pudle oraz drukowanymi literami podpisujemy „Uwaga szkło!” lub przyklejamy notkę informującą z takim samym komunikatem.

Drobne ze szkła elementy takie jak szklanki, lampki dobrą praktyką jest owinąć niepotrzebnymi kartkami z magazynów lub ubraniami. Kolejnym krokiem jaki robimy to umieszczamy je w pudełku w taki sposób, aby nie stukały o siebie. Podobną metodą owijamy kryształy. W przypadku większych łatwo tłukących się przedmiotów, np. lampy lub monitory, warto użyć dla dodatkowej osłony elastyczne materiały, takie jak swetry oraz gąbki.

Koszt transportu przedmiotów specjalnej ostrożności zależy od ciężaru, formatów, odcinka do pokonania oraz daty realizacji przesyłki. Istotne znaczenie może mieć także fakt, jeżeli życzymy sobie użycia specjalnych materiałów zabezpieczających (jeżeli życzymy sobie, żeby to firma przewozowa ochroniła naszą tłukącą się rzecz). Przykładowo, na aukcji transportowej przewóz szklanych drzwi z Dąbrowy Chełmińskiej do Poznania cena wyniosła niecałe 140 zł. Za transport lustra z Gliwic do Warty zapłacono 250 PLN.