(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Lancha (Nr 5969695)

Lancha

Długość [m]:

5.25

Szerokość [m]:

2.10

Wysokość [m]:

1.5

Waga w kg (łączna):

490

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 2608.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Dąbrowo

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Cambrils

Termin elastyczny


Transport łodzi motorowych

Transport łodzi motorowych

Koszt przewozu łodzi motorowej uzależniony jest przede wszystkim od gabarytu i wagi łodzi, jak również od odległości jaką ma do pokonania przesyłka. Cena przewozu niedużej łodzi z silnikiem to 1,20 złotych za kilometr. Natomiast cena przewozu większej łodzi z silnikiem lub dużego jachtu to blisko 2,50 - 3 zł/km. Koszt transportu niewielkich, nieciężkich łodzi wędkarskich rozpoczyna się nawet od 0,30 zł/km. Dla porównania przewiezienie roweru wodnego to koszt około 0,80 złotych za kilometr.

Przykładowo, przetransportowanie łodzi o ciężarze całkowitym 200 kg na odcinku z Olsztyna do Jasła (552 km) cena wyniosła 649 złotych, zatem 1,20 zł/km. Za transport łodzi o ciężarze 350 kilogramów na odcinku z Gassy (mazowieckie) do Olsztyna (236 km) kosztował 550 zł, zatem 2,30 złotych za kilometr.

Za transport jachtu o wadze aż 700 kilogramów na odcinku Bourne (UK) – Nowa Sól (1462 km) cena wyniosła 2000 zł, czyli zaledwie 1,40 złotych za kilometr.

Przed wyceną transportu łodzi należy sprawdzić, czy wymiary podane przez producenta to faktyczne wielkości łodzi. Długość liczy się od końca dziobu do środka rufy, za to szerokość wskazuje punt, w którym łódź z silnikiem jest najszersza.

Procedury

W trakcie transportu łodzi zaleca się wybór mało uczęszczanych tras i unikanie godzin o wysokim natężeniu ruchu. Masa zestawu nie może być większa niż 3,5 tony, w przeciwnym razie przewoźnika obowiązuje posiadanie systemu ViaTOLL. W przypadku, gdy łódź ma być transportowana drogą morską, konieczne jest posiadanie dokumentów uprawniających do pływania. Konieczne jest poinformowanie przewoźnika, czy łajba posiada ubezpieczenie, jak również czy dostępne są w łodzi środki medyczne i narzędzia nawigacyjne.