(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-12-25 15:44

Lancia Delta

(Nr 2241672)

Marka i model:

Lancia Delta

Waga w kg (łączna):

1300.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 4432.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu wozu uwidacznia się najczęściej, jak kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia pojazdu.

Metody transportu pojazdu

    Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 linami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Wypada nie zapominać także, że właściwa masa przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Procedury

    Aby niezależnie transportować wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Szczecin, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Adeje, 38660, Hiszpania

Termin elastyczny