(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Lancia Fulvia 1600 HF (Nr 4707280)

Lancia Fulvia 1600 HF

Marka i model:

Lancia Fulvia 1600 HF

Waga w kg (łączna):

900

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1235.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Hampshire, Fleet

Od 13 wrz 2019 do 17 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Szwajcaria, Gryzonia, Poschiavo

18 wrz 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się nierzadko, jak kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia auta

Do przewiezienia samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Wypada pamiętać również, że faktyczna masa przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport u przewoźnika na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który upełnomocnia firmę do odbioru pojazdu.