(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-01-05 09:59

Lancia Kappa

(Nr 2257608)
Lancia Kappa

Marka i model:

Lancia Kappa

Waga w kg (łączna):

1650.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1071.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu auta uwidacznia się nierzadko, gdy kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Sposoby transportu auta

    Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne zamocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Powinno się pamiętać także, że rzeczywista waga naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

    Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Mellingen, 5507, Szwajcaria

Od 5 sty 2018 do 10 lut 2018

Adres i termin dostawy

Poznań, Polska

Termin elastyczny