(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-11-20 11:52

lancia thema 834

(Nr 2166633)
lancia thema 834

Marka i model:

lancia thema 834 sedan

Waga w kg (łączna):

1248.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 209.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu samochodu pojawia się niekiedy, kiedy zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Wielkiej Brytanii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia pojazdu

    Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie samochodu – koła auta powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Wypada nie zapominać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Pazardżik, 4400, Bułgaria

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Petricz, 2850, Bułgaria

Termin elastyczny