(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2018-05-23 15:00

Lancia Voyager/ Ligier Microcar (Nr 2740916)

Marka i model:

Lancia Voyager/ Ligier Microcar

Waga w kg (łączna):

2000.00

Budżet zlecenia [zł]:

3000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2638.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z UK. Ostateczny koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia samochodu

    Do przewiezienia pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Trzeba pamiętać także, iż faktyczna masa przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

    Żeby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.

Adres i termin nadania

Madryt, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Jasienica Dolna, 48-315, Polska

Termin elastyczny