Lancia Y (Nr 7600805)

Lancia Y
Waga
Sztuk
Lancia Y 1 Gen. (1996 - 2003) Hatchback
Długość
372 cm
Szerokość
169 cm
Wysokość
143 cm
ok.
892 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
892 kg
Dystans
843 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Włochy, Veneto, Arzignano

Od 3 cze 2021 do 9 cze 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Kaiserslautern

19 cze 2021


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu uwidacznia się nierzadko, gdy nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Austrii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody transportu auta

Do przewiezienia wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Trzeba nie zapominać również, iż właściwa waga naczepy nie może przekraczać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.