(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2018-07-06 08:11

Lancia ypsilon (Nr 2929620)

Marka i model:

Ypsilon

Waga w kg (łączna):

1800.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 109.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba przewozu pojazdu pojawia się często, kiedy nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu auta

    Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie auta – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Wypada nie zapominać także, że właściwa masa naczepy nie może przewyższać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

    Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zazwyczaj konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia firmę do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Aluzyjna, Warszawa, Polska

Od 9 lip 2018 do 10 lip 2018

Adres i termin dostawy

Henryka Sienkiewicza, Biała, 09-411, Polska

Od 9 lip 2018 do 10 lip 2018