Lancia Ypsilon (Nr 5688254)

Lancia Ypsilon

Marka i model:

lancia ypsilon wymiary 3,810 dlugosc 1,704 szerokosc

Waga w kg (łączna):

1100.00

Budżet zlecenia [zł]:

4000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2522.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Sycylia, Patti

15 mar 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Stalowa Wola

31 mar 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się często, jeśli nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z UK. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia auta.

Metody transportu auta

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć 4 linami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Wypada nie zapominać również, że właściwa masa naczepy nie może przewyższać właściwej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport u przewoźnika w obszarze UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia firmę transportową do odbioru pojazdu.