Land Cruiser (Nr 5883429)

Land Cruiser

Marka i model:

V8 4dr 4x4 2019 Toyota Land Cruiser Specs

Waga w kg (łączna):

3349

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3666.00 km

Adres i termin nadania

Egipt, Kair, Kair

Od 14 cze 2020 do 16 cze 2020

Adres i termin dostawy

Grecja, Attyka, Ateny

Od 18 cze 2020 do 20 cze 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu pojawia się najczęściej, gdy kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła auta powinny być przypięte 4 linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Wypada nie zapominać także, że rzeczywista masa naczepy nie może przekraczać faktycznej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.