(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-10-26 13:12

land rover

(Nr 2116326)
land rover

Marka i model:

land rover freelander

Waga w kg (łączna):

1500.00

Budżet zlecenia [€]:

300

Dystans: 2744.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się nierzadko, jak zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść pojazd?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby transportu wozu

    Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi tak, aby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać także, że właściwa masa przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

    Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

North West Leicestershire, LE67 2FJ, Wielka Brytania

26 paź 2017

Adres i termin dostawy

București, 010051, Rumunia

Termin elastyczny