(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-25 18:22

Land rover

(Nr 2414336)
Land rover

Marka i model:

Land rover Freeland

Waga w kg (łączna):

1700.00

Budżet zlecenia [€]:

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 2495.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się często, jeżeli nabywamy nowy samochód czy też ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody transportu auta

    Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte czteroma linami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie transportu. Trzeba pamiętać również, iż rzeczywista masa przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

    Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Londyn, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Tirana, 1001-1028, Albania

Termin elastyczny