(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Land rover (Nr 5724942)

Land rover

Marka i model:

Land rover

Waga w kg (łączna):

2500

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1749.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Oxfordshire, Abingdon

10 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Malbork

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta pojawia się nierzadko, jak kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Niemiec. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Wypada nie zapominać także, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w firmie w obszarze UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.