(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Land Rover (Nr 5876932)

Marka i model:

Land Rover

Waga w kg (łączna):

1750

Budżet zlecenia [€]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2886.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Marbella

Od 8 cze 2020 do 30 cze 2020

Adres i termin dostawy

Słowacja, Kraj Bratysławski, Bratysława

Od 11 cze 2020 do 30 cze 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu pojawia się nierzadko, kiedy kupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Francji. Rozstrzygający koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu auta

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła pojazdu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Trzeba pamiętać również, iż właściwa waga przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.