(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Land rover 90 (Nr 5775095)

Land rover 90

Marka i model:

Land rover 90

Waga w kg (łączna):

2400

Budżet zlecenia [€]:

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 363.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Reading, Reading

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Francja, Normandie, Tribehou

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu uwidacznia się nierzadko, gdy nabywamy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Anglii. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas przewozu. Należy pamiętać także, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.