(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Land Rover D110 (Not working) (Nr 4145978)

Marka i model:

LandRover D110

Waga w kg (łączna):

1700.00

Budżet zlecenia [€]:

400

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 598.00 km

Adres i termin nadania

Belgia, Region Flamandzki, Scherpenheuvel-Zichem

Od 31 mar 2019 do 31 maj 2019

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Anglia, Mells

Od 31 mar 2019 do 31 maj 2019


Transport samochodu

Zlecenie przewozu pojazdu pojawia się nierzadko, kiedy zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Włoch. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody transportu samochodu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Należy pamiętać również, iż faktyczna waga przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru auta.