(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Land Rover Defender (Nr 5688315)

Land Rover Defender

Marka i model:

Land Rover Defender

Waga w kg (łączna):

1300

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2324.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Gratallops

Od 15 lut 2020 do 22 lut 2020

Adres i termin dostawy

Szwecja, Skåne Län, Skanör Med Falsterbo

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu pojazdu pojawia się najczęściej, jak nabywamy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, np. z Włoch. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć czteroma pasami mocującymi tak, aby samochód nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Wypada pamiętać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.