Land Rover Defender (Nr 6578401)

Land Rover Defender
Waga Sztuk:
Land Rover Defender 2 Gen. (2019 - 2020) SUV
Długość
508 cm
Szerokość
209 cm
Wysokość
197 cm
ok. 2362 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 2362 kg
Dystans 1140 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Londyn

Od 12 gru 2020 do 13 gru 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Auvergne-Rhône-Alpes, Saint-Bon-Tarentaise

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się nierzadko, kiedy nabywamy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia samochodu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Wypada pamiętać również, iż faktyczna waga naczepy nie może przekraczać faktycznej masy samochodu holowanego.

Procedury

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę do odbioru auta.