Land Rover Defender (Nr 6742292)

Land Rover Defender
Waga Sztuk:
Land Rover Defender 1 Gen. (1983 - 2007) 90 SUV 3-Puertas
Długość
388 cm
Szerokość
179 cm
Wysokość
197 cm
ok. 1870 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1870 kg
Dystans 1070 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Włochy, Toscana, Florencia

Od 27 paź 2020 do 7 lis 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Premià De Mar

Od 28 paź 2020 do 22 lis 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu wozu pojawia się często, jeśli kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, np. z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody transportu wozu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć czteroma taśmami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać również, że rzeczywista waga przyczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.