(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Land Rover Defender (Nr 7610785)

Land Rover Defender
Waga
Sztuk
Land Rover Defender 1 Gen. (1983 - 2007) 110 SUV 5-Doors
Długość
449 cm
Szerokość
179 cm
Wysokość
203 cm
ok.
1930 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1930 kg
Dystans
2133 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Marbella

Od 1 kwi 2021 do 22 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Francja, Nord-Pas-De-Calais, Calais

Od 15 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta uwidacznia się niekiedy, kiedy kupujemy nowy samochód czy też ściągamy go od ostatniego właściciela, na przykład z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia samochodu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć 4 pasami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Trzeba nie zapominać również, że właściwa masa naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie w obszarze UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru auta.