Land Rover Defender (Nr 7657875)

Land Rover Defender
Waga
Sztuk
Land Rover Defender 1 Gen. (1983 - 2007) 90 SUV 3-Doors
Długość
388 cm
Szerokość
179 cm
Wysokość
197 cm
ok.
1748 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1748 kg
Dystans
1437 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Dania, Region Stołeczny, Kopenhaga

Od 1 wrz 2021 do 5 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Włochy, Lombardy, Milan

Od 4 wrz 2021 do 8 wrz 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta pojawia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie ładunku – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Trzeba pamiętać także, że faktyczna masa naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru samochodu.