(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-07-23 14:51

Land Rover Defender 130

(Nr 3001096)
Land Rover Defender 130

Marka i model:

Land Rover Defender 130

Waga w kg (łączna):

2050.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 132.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu auta pojawia się często, jeśli zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Niemiec. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby transportu auta

    Do przewiezienia auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Wypada nie zapominać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, najczęściej wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Złotów, 77-400, Polska

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Poznań, Polska

Termin elastyczny