(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-05-27 02:13

Land rover defender 90 (Nr 2754324)

Land rover defender 90

Marka i model:

Land rover defender 90

Waga w kg (łączna):

1750.00

Budżet zlecenia [€]:

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 267.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu auta pojawia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego właściciela, np. z Niemiec. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Sposoby przewożenia auta

    Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia podczas transportu. Wypada nie zapominać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przewyższać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Oxford, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Huddersfield, Wielka Brytania

Termin elastyczny