Land Rover Defender x 4 (Nr 6685411)

Land Rover Defender x 4
Waga Sztuk:
Land Rover Defender 1 Gen. (1983 - 2007) 90 SUV 3-Puertas
Długość
388 cm
Szerokość
179 cm
Wysokość
197 cm
ok. 1870 kg
4
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 7480 kg
Dystans 1456 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kraj Basków, Eibar

Od 1 lis 2020 do 30 lis 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hesja, Frankfurt Nad Menem

Od 1 gru 2020 do 30 gru 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu pojazdu uwidacznia się niekiedy, gdy zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, np. z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan samochodu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Powinno się pamiętać również, że faktyczna waga przyczepy nie może przekraczać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w firmie na terenie UE, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki uprawnia firmę transportową do odbioru samochodu.