Land Rover Discovery (Nr 6698818)

Land Rover Discovery
Waga Sztuk:
Land Rover Discovery 4 Gen. (2009 - 2013) SUV
Długość
483 cm
Szerokość
202 cm
Wysokość
188 cm
ok. 2583 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 2583 kg
Dystans 1968 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Szkocja, Glasgow City

Od 7 gru 2020 do 27 gru 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Lubin

Od 7 gru 2020 do 31 gru 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu uwidacznia się niekiedy, jeśli kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Metody transportu auta

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła pojazdu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Trzeba nie zapominać również, że rzeczywista masa przyczepy nie może przerastać właściwej masy wozu holowanego.

Procedury

Aby niezależnie transportować samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.